Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

Talirukis on elujõuline, haigustõrje hästi toiminud ning varsti lipuleht väljas

19. mail oleme jõudnud taaskord Mägede OÜ talirukki põllule.

Peale seda, kui viimati sellel põllul käisime, on tehtud ära:

  • haigustõrje (Input Triple 0,75 l/ha),
  • teine kasvureguleerimine ning
  • antud ka lehekaudselt magneesiumsulfaati Epso Top,
  • universaalset NPK-leheväetist Nutricomplex 18-18-18 ning
  • aminohapete preparaati Delfan Plus.

Rääkides kasvureguleerimisest, on siin põllul tehtud kevadel võrsumise soodustamiseks ja juurekava arenguks Moddus Start, kokku 0,4 l/ha ning praeguseks juba ka Medax Max 0,5 kg/ha. Medax Max sisaldab kahte toimeainet: proheksadioonkaltsium, mis on kiirema toimega ning etüültrineksapak, mis on veidi aeglasema toimega ning kestab kauem. Lõuna-Eestis on paljudel rukki, odra ning ka talinisu põldudel juba koos T1 fungitsiidiga kasvureguleerimine tehtud.

Kõrsumisaegseks kasvureguleerimiseks on sobivaim aeg 1. ja 2. kõrresõlme vahel. Taliteraviljad kipuvad lamanduma pigem kõrre alumisest otsast. Kasvureguleerimisega saame ka kõrre seinad paksemaks ning vähendame tulevast põhumassi.

Kellel veel kõrretugevdamine tegemata, siis tooteid, mida kasutada, on päris mitmeid. Sobivateks toodeteks on Medax Max, Medax Top, Moddus 250 EC. Kasvuregulaatori kasutusnormi valides peame arvestama taimiku tihedust, kasutatud lämmastiku normi, ilmastikku. Kindlasti ei tohiks pritsida taimikut, mis juba on stressis ning kui on öökülma oht, siis tasuks samuti pritsimistöödest hoiduda.

Vaadeldaval põllul on taimik terve ning elujõuline, haigustõrje on hästi toiminud ning varsti lipulehtki väljas. Teise ringi on planeeritud Variano Xpro kulunormiga 1 l/ha. Planeeritud oli lipulehes teha veel ka kolmas kasvureguleerimine Terpaliga ning vajadusel ka ripslasetõrje. Rukki puhul on oluline ka ülemised sõlmevahed lühemaks saada. Hilises faasis kasutamiseks sobivadki näiteks Terpal või Bayeri valikust ka Cerone. Lipulehes kasvu reguleerides peame kindlasti jälgima, et ohteotsad ei oleks pritsimise hetkel väljas. Sellisel juhul võib pea jääda lehetuppe kinni.

Kuna kevadel taliteraviljadest võetud leheproovide tulemused näitasid tugevat boori puudust, nagu ka eelneval aastal, siis lipulehes koos T2 fungistiidiga on veel võimalus teraviljadele ka boori anda. Boor mõjutab terade täituvust. Teraviljad vajavad boori kordades vähem kui rapsid ja seetõttu piisab üsna madalast boori normist, 30-75 g/ha.

Põllupäevik

Põldkatsed

0/5 (0 Reviews)

Seotud postitused

Kommenteeri