Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

YEN võistlus 2020

Käesoleval aastal toimub Inglismaa viljelusvõistlus YEN juba kaheksandat korda ning teist aastat osalevad selles ka Eesti põllumehed. Võisteldakse kahes klassis: kes saab kõrgema saagikuse ja kes saab oma saagikusega võimalikult lähedale välja arvutatud teoreetilisele maksimumile. Ehk siis siht on võimalikult väike vahe tegelikult saadava ja teoreetiliselt võimaliku saagi vahel.

Kui esimestel aastatel osalesid vaid UK põllumehed, siis järjest enam on liitunud sinna huvilisi ka teistest maadest: Hollandist, Prantsusmaalt, Taanist, Saksamaalt, Soomest jm.

2019. aastal Eesti meeste esmakordset osalemist YEN-il pakkusime Baltic Agro kolmele heale koostööpartnerile: Kaido Kirst Saaremaalt, Urmas Uustalu Raplamaalt ning Aare ja Rainer Leidik Tartumaalt. Hektarisaagikused olid kõigil ligikaudu 10 tonni piires ning kõrgeima saagikuse võistluses jäädi sellega üsna tahaotsa – Urmas Uustalu 243. koht, Aare ja Rainer Leidik 270. koht, Kaido Kirst 271. koht. Esimese koha sai 16,3 tonnise hektarisaagiga Mark Stubbs UK-st.

Huvitavam ja üllatavam oli arvestus YEN teoreetilise saagi protsendi klassis. Kasvutingimused Saaremaa ja Rapla paepealsetel muldadel on võrreldes ülejäänud võistluspõldudega niivõrd kehvemad, et teoreetilised saagitasemed ei saanudki eriti kõrged tulla. Üllatavalt saavutas Kaido Kirst lausa 3. koha 86%-ga teoreetilisest võimalikust 11,3 t/ha ja Urmas Uustalu 5. koha 85%-ga.

Sel aastal oleme sammukese edasi astunud ning oleme võistlustulle visanud talinisule lisaks ka kaks talirapsi põldu. Kokku võistleme taas kolme põlluga. Raplamaalt Erki Plamus võistleb nii talinisu Malunase kui taliraps Atoraga. Kolmandat võistluspõldu esindab Reinu Põld OÜ Jõgevamaalt, talirapsi sordiks Atora.

Ela meile kaasa ning jälgi jooksvalt võistluspõldudel toimuvat!

5/5 (1 Review)

Seotud postitused

Kommenteeri