Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

YEN talinisu võistluspõld: 3 väetamist ja ootab kasuvureguleerijat

Võistluspõllule on vahepealse kahe nädalaga ära jõutud teha kolmas väetamise ring ning mineraalväetisega antud lämmastiku kogus hektarile on kevadel kokku peaaegu 220 kg. Kardetud kevadine põud ei ole õnneks meieni jõudnud ja piisav niiskus põllul paneb arvutama ka sügisel antud orgaanilise väetise järelmõju. Kõrget lämmastiku taset näitas ka leheproovide analüüs.

Külmad ööd ja jahedad päevad Märjamaal perioodil 10.05.20-20.05.20

Kasvureguleerimine sellel põllul on kindlasti vajalik. 15. mail oli talinisu Malunas kasvureguleerimiseks väga õiges, teise kõrresõlme faasis. Paraku oleme pritsimiseks sobivat ilma oodanud juba nädal aega.

Kasvuregulaatori pritsimiseks on vajalik õhutemperatuur 8-10 kraadi ning ei tohiks enne ega pärast pritsimist esineda öökülmasid. Vähestel sobivatel päevadel on olnud liiga suur tuul või segab tööd vihm.

Kasvufaasis BBCH 31 võetud leheproovid näitasid boori ja vase puudust. Need elemendid ja veel ka kaalium olid maikuu esimesel poolel korjatud leheanalüüside alusel defitsiitsed elemendid üle kogu Eesti. Kaaliumi Erki talinisu lehtedes oli normis.

Kaaliumi leheväetise lisasine paagisegusse oli natukene ennetav tegevus, sest kõrsumise teisel poole tarbib teravili kaaliumit suurtes kogustes kuni kasvuperioodi lõpuni.

Põllupäevik

Põldkatsed

5/5 (1) hinnangut

Seotud postitused

Kommenteeri