Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

Saaremaa põllukülastus

1.aprillil, kui suur osa Eesti põllumajandustootjatest juba väetisekülvikuga põldude poole suundusid, külastasime Saaremaal paiknevat Nuudi talu.

Milline on kevadel talinisu seis põllul kui sügisel lisada keemilisele puhisele lisaks BioStart+ Tradecorp AZ, teha ära umbrohutõrje herbitsiidiga Komplet ning lõpuks kasutada fungitsiidi Input ja leheväetiseid Trafos Mg B Fe Mn ja Tradecorp Mn?

Nuudi talu põllule külvati sügisesel talinisu Skagen, millest poolel pinnal kasutati

  • sügisel keemilisele puhisele lisaks BioStart+ Tradecorp AZ, tehti umbrohutõrje herbitsiidiga Komplet ning lõpuks pritsiti fungitsiidiga Input ja leheväetiseid Trafos Mg B Fe Mn ja Tradecorp Mn ning
  • teise variandina puhiti seemneid vaid keemilise puhisega.

Põllu poolel, kus on kasutati esimest varianti on praegusel hetkel taimed tugevamini võrsunud, kõrvalvõrseid on rohkem ning need ei jää kasvult ning elujõult sugugi peavõrsele alla (taimik fotol vasakul). Tugevam ja arenenum on ka juurestik.

Lisaainete kombinatsioon BioStart+ Tradecorp AZ on eelnevalt näidanud positiivset mõju taimiku võrsumisvõimele 2018. aastal, kui Kuusiku Katsekeskuses korraldatud katses alustasid taimed töödeldud variandis kevadel võrsumist varem.

Fosfori tähtsus juurestiku arengule

Kindlasti ei tohiks tähelepanuta jätta ka fosfori olulisust juurestiku arendamisel. Kombinatsioonis kasutatud Trafos Mg B Fe Mn sisaldab taimedes hästi liikuvat fosfiitfosforit, mis soodustab juurekava arengut ja muudab taimed ka ebasoodsatele ning heitlikele sügisilmadele vastupidavamaks.
Nii Trafoses kui ka Tradecorp Mn-s sisalduv mangaan aitab taimedel paremini talvituda. Mangaan soodustab taimedes suhkrute moodustumist, mis on talvitumise seisukohalt äärmiselt oluline. Nii Tradecorp Mn kui ka Trafos Mg B Fe Mn kasutamine sügisel näitasid möödunud hooajal positiivset efekti ka Kuusiku Katsekeskuses. Töödeldud variantides oli produktiivvõrseid taime kohta 2-3 tk enam ning ka enamsaak oli arvestatava suurusega.

0/5 (0 Reviews)

Seotud postitused

Kommenteeri