Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

FieldSense ilmajaama kasutajate kogemused

Täisautomaatsed ilmajaamad Eestimaa põldudel

2020, Eesti

Kevadel 2020 paigaldati üle Eesti FieldSense ilmajaamad.

Ilmajaamad üle Eesti
FieldSense ilmajaamad paiknevad põldudel üle Eesti
Ilmajaam FieldSense Eestis
Põllu servas FieldSense ilmajaam Kesk-Eestis
Ilmajaam põllul kesk-eesti
FieldSense ilmajaam Kesk-Eestis
FieldSense ilmajaam Krootusel Lõuna-Eestis
Jõgevamaa ilmajaam FieldSense
FieldSense ilmajaam Jõgevamaal

Investeering tulevikku

2020, Valgamaa

Kalle Kits on üllatunud, et põlluilmajaam mitte ainult ei talleta ilmaolusid, vaid annab ka nõu põllutöödeks.

Eestikeelne abimees põllul

2020 .aasta jääb minule kui taimekasvatajale meelde sellega, et sain hooaja alguses hakata kasutama FieldSense ilmajaama . Varasemalt olin soetanud ka ühe digitaalse ilmajaama, mis salvestas andmeid. Ega ma neid andmeid kunagi ei kasutanudki. Minu jaoks mõõtis ta tuule kiirust, mille põhjal teadsin taimekaitsetöid teha.

FieldSense sai ka selle teadmisega soetatud, et kogun aastatega ilmaoludest andmebaasi ja siis teen nende andmetöötluse. Aga see on juba päris äge vidin, mis annab nõu! Esimese kuu aja jooksul kasutasin ingliskeelset versiooni ja siis sain juba näha, et äpi arendamine käib täie hooga. Nüüd on puhas eestikeelne versioon valmis.

Eestikeelne nõuandja taskus

Kui juba äpp moblas on, siis iga päev tuleb tahtmine seda vaadata. Vana ilmajaama tabloo oli kontoris akna peal ning alati sinna ei jõudnudki vaatama minna. Kuna kevad on olnud jahedapoolne, siis esmane asi peale ärkamist oli vaadata temperatuurigraafikut ‑ ega öökülma polnud. Kuna olen suur börsihuviline, siis on hinnagraafikute jälgimine minu jaoks igapäevane tegevus. Seda põnevam on nüüd päeva jooksul õhu- ja mullatemperatuure vaadata. Saab näha, kui head nõu äpp annab putukate kohta. Need näidikud pole veel punasesse läinud, sest efektiivsete soojatemperatuuride näidik pole veel vastavale tasemele jõudnud. Mullatemperatuure ei olnud ma ka kunagi varem jälginud. Ilmselt sai ilmajaam pandud üles täpselt õigel ajal, kui mullatemperatuur ületas 6 kraadi piiri. Talinisu hakkas kohe põllul arenema. Nüüd tean, miks.

Kindlasti on ilmajaama soetamine investeering tuleviku tarbeks. Mida rohkem on ajaloolisi andmeid all, seda täpsemaid otsuseid põllul tulevikus teen. Saagiaastaid meenutame saagi suuruse järgi. Seda aga, milline oli ilmastik kevadel, suvel ja sügisel, kipume unustama. Seda ma ei tea, kui kaugele see platvorm areneb, aga kindlasti on mul tark abimees taskus.

Kindlasti on ilmajaama soetamine invsteering tuleviku tarbeks. Mida rohkem on ajaloolisi andmeid all, seda täpsemaid otsuseid põllul tulevikus teen. ” — Kalle Kits

Praktiline abimees

2020, Raplamaa

Erki Plamus hindab reaalaja andmete kättesaadavust põllult eemal olles.

Hetkeilma ja varasemaid ilmaandmeid kuvav rakendus FieldSense Weather töötab nii arvutis kui iOS ja Android nutitelefonis. Äpp on nüüd eestikeelne. FieldSense äpp näitab ilmajaama asukohta kaardil, mõõdetud ilmaandmeid ja igapäevaseid kokkuvõtteid. Ilmainfo uueneb kiiresti, iga 10 minuti tagant. Väga hea on telefonist ilma jälgida: “Võin vaadata ööpäeva keskmist temperatuuri ükskõik kus olles. Pritsimisel vaatan tuulekiirust ja temperatuuri konkreetses asukohas. Hea on mullatemperatuuri näit.”

“Võin vaadata ööpäeva keskmist temperatuuri ükskõik kus olles” — Erki Plamus

Lisainfo

Uuri lisa ja telli

Kevin Laande
+372 507 6797
kevin.laande@balticagroestonia.com

0/5 (0 Reviews)

Seotud postitused

Kommenteeri