Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

Pritsimistöid planeeri põllupõhiselt

Kiire taimede areng ning heitlikud ja ettearvamatud kevadilmad on pannud tootjad raskesse olukorda. Eelnevalt põua tõttu stressis olnud taimed ning käesoleval hetkel ka pidev öökülma oht on pritsimistööde planeerimise muutnud äärmiselt keeruliseks.

Mitmes Eesti piirkonnas on stressis taimiku pritsimine toonud kaasa lehtede põletuse. Paagisegud, mis normaalsetel aastatel ei tohiks kahjustusi põhjustada, on põuastressi korral siiski probleemiks.

Eriti ettevaatlik peaks olema kasvuregulaatorite ja herbitsiidide kasutamisega. Kindlasti tuleb jälgida ja hinnata oma põldude olukorda.

Kui mullapind juurekava ulatuses on läbi kuivanud ning taim stressis, siis soovitame pritsimisega oodata. Vastasel juhul võime kultuurtaimele sootuks kahju teha.

Kindlasti peab silma peal hoidma ka temperatuuridel. Praegusel ajal on varahommikul mitmetes kohtades taimik härmas, mis omakorda suurendab kahjustuste ohtu ning samas vähendab ka erinevate preparaatide efektiivsust.

Keerulise kevade kohta loe rohkem SIIT.

Kuivus ja temperatuurikõikumised nõuavad tähelepanu enne pritsimistöid: kasu asemel võib tegevus suurendada kahjustuste ohtu ning samas vähendab ka preparaatide efektiivsust.
5/5 (2 Reviews)

Seotud postitused

Kommenteeri