Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

Folur S ja Final K talinisudele

Talinisud on loomise faasis, varased sordid juba õitsevad. Põllud on visuaalselt väga ilusad, kuid selles faasis on veel oluline pöörata tähelepanu mõnele defitsiidis olevale elemendile. Juunikuus korjatud talinisu leheproovid näitavad pooltel juhtudel lämmastiku veidi madalat taset. Kaaliumi ja väävli olukord on halvem – kaaliumi sisaldus lehtedes on 90% veidi madal kuni madal ning väävli sisaldus 76% veidi madal kuni väga madal.

FINAL K

Kaalium tagab taimes aktiivse fotosünteesi ning parema vastupidavuse haigustele ja abiootilisele stressile. Kaalium on taime veemajanduse reguleerija. Kontrollides õhulõhede sulgumist ja avanemist, aitab ta hoida taimes turgorit (ehk osmootset rõhku) ka põua tingimustes. Kaalium aitab säilitada taimerakkudes optimaalset süsivesikute ja proteiinide tasakaalu. Piisavalt kaaliumiga varustatud taimedel on tugevamad varred, seega väiksem lamandumise oht ning moodustuvad tuumakamad terad. Kaaliumil on mõju saagi kvaliteedile – terade täituvusele. Kaaliumiga toitumist saame toetada kaaliumi vedelväetisega Final K. Tulemuseks on suurem seemnete mahukaal ning parem vastupidavus kuivast ja kuumast põhjustatud stressile.

FOLUR S

Kiireim viis taimede lämmastiku- ja väävlivajaduse katmiseks on pritsida talinisu pärast õitsemist piimküpsuse faasis tootega Folur S.  Folur S tagab lämmastiku ja väävli sünergilise koosmõju ning piimküpsuse faasis mõjutab see just terade proteiinisisaldust. Lisaks on tootes madal biureedi sisaldus ja tänu sellele on oht kõrvetuseks minimaalne.

Kaaliumi-, väävli- ja lämmastikuvajaduse katmiseks soovitame talinisusid pritsida piimküpsuse faasis toodetega Folur S 10 l/ha + Final K 2,0 l/ha.  Paagisegusse lisada vabade aminohapete segu Delfan Plus 0,5 l/ha.

0/5 (0 Reviews)

Seotud postitused

Kommenteeri