Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

Põllupäevik: teraviljade kasvu reguleerimine ja talirapsi õitsemisaegsed tööd

Kui kaugele oled Sina oma põllutöödega jõudnud? Põllupäeviku 5. osas on teemaks taliteraviljade ning talirapsi taimekaitse- ja täiendväetamise tööd. Mida teha ja kuidas segusid planeerida?

Viiendas osas on vestlusringis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas, eriväetiste ja profiaianduse tootejuht Ene Kiudsoo, taimekaitse tootejuht Kiti Krebes ja Lõuna-Eesti põllumees ning BASF Eesti agronoom Kristjan Kasearu.

Põllupäevik 5

Taliteraviljade kasvureguleerija ja kõrretugevdaja

Teraviljadel on kohe-kohe käes kasvu reguleerimise aeg ja sellest käesolevas podcastis ka põhjalikult räägime. Parim aeg kasvuregulaatori kasutamiseks on 1.-2.kõrresõlme faas (BBCH 31-32), sellel perioodil suudame mõjutada just lamandumiskindlust. Seda akent võiks tööd tegema minnes sihtida, sest kõrretugevdaja mõjutab just neid sõlmevahesid , mis on pritsimise hetkel aktiivsed. Oluline roll on ka leheväetistel. Oleme juba ühe ringi leheproove Yara Megalab laborisse saatnud, millised on  tulemused ja milliseid leheväetiseid kasutada? Kuula podcastist.

Talirapsi täiendväetamine ja kahjuritõrje

Soojad ilmad on intensiivistanud talirapsi taimede kasvutempot ja sellega koos muutub pilt põllul igapäev. Kuigi rapsi taimed igal pool veel ei õitse, siis sellegi poolest peab kogu aeg mõtlema, kuidas taimede eest kasvuperioodil hoolitseda ja millised etapid on olulised. Talirapsi tööde ringiga oleme jõudnud õitsemisaegsete tööde aknasse. Kuula podcastist, millised olulised tööd on ees ootamas.  Lisaks saab õitsemisaegsete tööde kohta lugeda ka maikuu põlluteatest.

0/5 (0 Reviews)

Seotud postitused

Kommenteeri