Taliteraviljade umbrohutõrjeks kevadel
Kaheiduleheliste tõrjeks soovitame laia toimespektriga herbitsiidi Pixxaro EC, mis tõrjub enamikke üheaastaseid laialehelisi umbrohtusid, nagu roomav madar ehk virn, vesihein, kukemagun, valge hanemalts, harilik punand, kurereha ja kare kõrvik. Tegemist on kevadiseks kasutamiseks mõeldud preparaadiga nisule, rukkile, odrale ja tritikalele. Pixxaro EC eeliseks on pikk kasutamisaeg, kuni viljatupe paisumise faasini (BBCH 45). Kindlasti on oluline välja tuua ka Pixxaro EC kiire toime, sh ka ülekasvanud umbrohtudele, nt virn.
Kui lisaks eelpool nimetatud umbrohtudele esineb põllul ka põldkannikest, kesalille, konnatatart, rukkilille ja/või ülekasvanud valget hanemaltsa, siis soovitame kasutada koos Pixxaro EC-ga herbitsiidi Granstar Preemia 50 SX. Soovituslikud kulunormid taliviljadele vastavalt 0,3 l/ha + 15 g/ha ning suviviljadele 0,25 l/ha+ 15 g/l. Kindlasti tuleb lisada märgajat. Granstar Preemia 50SX -ga segus tuleb arvestada lühema kasutusajaga, kuni lipulehe keeleke on nähtav (BBCH39).
Pixxaro EC sobib paagisegusse ka koos MCPA ja 2,4 -D-ga, näiteks kui on valdavalt probleem rukkilillega või/või kesalillega. Sellisel juhul tulenevalt MCPA ja 2,4-D registreeringust, kasutamise aeg kuni 2. kõrresõlmeni (BBCH32).
Talirapsi umbrohutõrjeks kevadel
Korvetto on talirapsi põldudele kevadiseks kasutamiseks mõeldud herbitsiid, mis sisaldab kahte toimeainet: metüülhalauksifeen (Arylex Active) ja klopüraliid. Korvettol on väga hea toime järgmistele üheaastastele laialehelistele umbrohtudele: rukkilill, valge hanemalts, põldohakas, roomav madar ehk virn, harilik kesalill, kukemagun, verev iminõges, harilik punand ja kurerehad. Visuaalsed tunnused avalduvad tundlikel liikidel tavaliselt mõni päev pärast kasutust. Lõplik mõju avaldub 4-6 nädalat pärast kasutust.
Fotol: Korverttoga pritsitud põld. Mõju 1 päev peale pritsimist. Kevad 2019.
Fotol: Korverttoga pritsitud põld. Mõju 1 päev peale pritsimist. Kevad 2019.
Korvetto registreeritud kulunorm on 1,0 l/ha ning seda võib kasutada talirapsi varsumisest kuni õitsemise alguseni (BBCH 30-50). Parim tulemus saavutatakse umbrohtude varajases kasvufaasis ning kui päevane õhutemperatuur on vähemalt +10 ℃. Mitmete umbrohtude tõrjel, nagu kukemagun, valge hanemalts, roomav madar ehk virn, verev iminõges ja harilik punand, võib saavutada hea tulemuse ka madalamal temperatuuril, alates 8 ℃.