Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

Maisikülv teenusena

Märgatud – Käib töö ja vile koos, meil maisikülv on hoos!

Eestimaa põldude vahel ringi liikudes võib siin-seal kohata Baltic Agro valge lehekesega traktoreid. Osad neist on lägavedu lõpetamas, teised maisi külvamas. Põllumajandusteenuste müügijuht Madis Heinsalu selgitab, millega tema meeskond tegeleb.

Maisi külviga on ametis kolm külvikut ja kaks vahetust, et jõuda kõikidele põldudele õigel ajal. Tänaseks on külvatud ca 2000 ha, ees ootamas veel 1200 ha. Eelmise aastaga võrreldes on mõned-sajad hektarid vähem külvata, kuna 2019.a. võimas maisisaak võimaldas varuda tunduvalt rohkem maisisilo ja sellest tulenevalt on põllumehed sel aastal külvimäära vähendanud.

Tavaliselt oleme maisikülvi lõpetanud 22.-25. mail, tänase seisuga oleme viimaseid teri maha panemas 17. mai paiku, ehk tegelikult on nädala jagu võimalik veel külviga jätkata. Kui sul on põld, kus abi vaja, siis võta ühendust. Tuleme täppiskülvikuga, mille töölaius on 9 m/12 rida ja mille puhul saame maisiseemnele koheselt juurde anda põhi- ja starterväetist.

Traktorist annab oma tööle kvaliteedigarantii. Pärast külvi kontrollitakse, kas seeme on maas ja õigel kõrgusel.

Osa meie meeskonnast tegeleb juba esimese rohusilo ettevalmistustega. Oleme 2020.a. hooajal minemas põldudele kaheksa liikurhekseldiga. Lisaks hekseldamisele aitame silo põllul kokku vaalutada, kärudega põllult siloaukudesse transportida ja samuti ca 18-tonniste ratastraktoritega rohumassi tallata.

Kui töömasinaid ja -käsi jääb puudu, võta julgelt ühendust:

Madis Heinsalu
põllumajandusteenuste müügijuht
+372 5667 7430
Madis.Heinsalu@balticagroestonia.com

0/5 (0 Reviews)

Seotud postitused

Kommenteeri