Rukki tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa

EPSO Top

EPSO Top ehk magneesiumsulfaat 16+32 on kiiretoimeline magneesium- ja väävelväetis, mis sisaldab:
16 % MgO veeslahustuv magneesiumoksiid
32,5 % SO3 veeslahustuv vääveltrioksiid.

Toitained on täielikult vees lahustuvad ja esinevad sulfaatidena (MgSOx 7 H2O). Tänu kiirele ja täielikule lahustumisele sobib toode ideaalselt lehtede kaudu pritsimiseks ja  kastmissüsteemides kasutamiseks.

EPSO Top’i on soovitatav kasutada täiendusena mulla kaudu väetamisele, eriti

  • kui on kindlaks tehtud magneesiumi defitsiit ning
  • perioodidel, mil taimede nõudlus on maksimaalne.
Kasutamine

EPSO Top´i saab kasutada üldiselt kõikidel kultuuridel ja kõikide mullatüüpide korral. Aastane kasutuskogus on tavaliselt 25 kg/ha ning väiksemate veekoguste korral soovitatakse teha mitu väetamist. Tõsise defitsiidi ja/või nähtavate puuduse sümptomite korral tuleb kasutuskogust suurendada kuni 50 kg/ha jagatuna 2-4 kasutuskorrale.

Teraviljad
Kõrge magneesiumi ja väävli sisaldus on oluline selleks, et hoida lipuleht rohelisena ja kindlustada pidev fotosüntees. Kasutamise aja määravad ära kaks kriitilist faasi teraviljade kasvu ajal: 1) võrsumise alguses, kui ilmuvad nähtavad magneesiumi defitsiidi sümptomid ja 2) tera täitumise ja küpsemise perioodil.

Õliraps
Ristõielised kultuurid on magneesiumi ja väävli defitsiidi suhtes tundlikud. Et rahuldada taime vajadust, peaks alates varre pikenemisest kuni õitsemisfaasini EPSO Top´iga korduvalt lehtede kaudu väetama.

Toitainete sisaldus massiprotsentides:
Vees lahustuv magneesiumoksiid (MgO) – 16%
Magneesium elemendina (Mg) – 9,6%
Vees lahustuv vääveltrioksiid (SO3) – 32,5%
Väävel elemendina (S) – 13%

Pakend: 25 kg
Tootja: K&S